Anne Veski moskvalastele: head Eesti iseseisvuspäeva! / epl.ee

25.02.2009

www.epl.ee
Jaanus Piirsalu

Venemaal endiselt väga populaarne Anne Veski andis esmaspäeval Moskvas Estraaditeatris soolokontserdi tuhandele austajale, kelle lilli pidid pärast lavalt ära viima mitu abilist. Moskva kontsert pani punkti Anne Veski juubelituurile „30 aastat laval”.


Minut enne lavale minekut tuleb administraator Anne juurde ja sosistab: „Tead, Annuška, täissaal! Isegi parter on pungil täis!” Anne vastab sõjaka häälega: „A kes ütles, et ei tule täissaali??”

Anne Veski on Venemaal nii šeff tegija, et ta lubab endale seda, mida mina küll ei julgenud loota – ta alustab kaks tundi kestvat kontserti eestikeelse lauluga! Pärast tuleb välja, et vähemalt kolmandik tema kavast on eestikeelne. Ja see pole ka veel kõik!

Kontserdi lõpus soovib Anne venemaalastele palju õnne armee aastapäeva puhul ning lisab: „Ka meil on homme sünni-päev – Eesti iseseisvuspäev! Ja mul tuleb ka kohe sünnipäev! Palju õnne kõigile!”

Algul tundub, et publik ei lähe hästi käima. Mis teeb selle peale Anne Veski? Ta läheb lavalt saali ja laulab seal. Laulab justkui igale inimesele eraldi! Publik elavneb silmanähtavalt, esimesed lilled jõuavad diivani. „Anne poleks Anne, kui ta ei suudaks publikut oma rusikasse saada,” kommenteerib keegi lava taga.

Kuumad eesti poisid Moskvas

Peaaegu iga laulu ajal tuleb mõni austaja lavale ja toob lilled. Lõpuks ei paista suur trumm, mida jalaga taotakse, enam lillede tagant väljagi. Efektse kimbu annab üle Eesti Raudtee boss Kaido Simmermann ja jookseb kontserdilt otse Brüsseli lennuki peale.

Tallinnast on eestlasi kohale sõitnud kümmekond. Nad tõestavad moskvalastele vana tõde, et eestlased on Venemaal GEP-id ehk kuumad poisid.

Sentimentaalsete laulude järel rokib Anne Veski kontserdi lõpuks nagu igavesti noor rokikuninganna. Ain Varts viskab akustilise kitarri nurka ja haarab elektrilise. Ning tõuseb lõpuks püsti, et hoog paremini välja tuleks. Anne on nagunii laval nagu üks suur tuisk.

Imestan jälle täiega – Anne eestikeelsed laulud, eriti „Eilne päev”, mis küll poole laulu pealt muutub venekeelseks, viivad Moskva publiku vaimustusest rõngasse.

Avastan, et Anne vanad laulud kannavad täitsa tänapäevast sõnumit – „Makstud viis, aga raha pole ikkagi!” Klassika vist…

See heasoovlikkus ja austus, mis publiku silmist paistis, ei jäta kahtlust, et Moskva ootab Anne Veskit ikka ja jälle tagasi.

Artikli leiate siia klikkides >>