Kahju, et presidendi kutse nõnda hilja tuli… / ohtuleht.ee

23.02.2009

www.ohtuleht.ee
Tekst: Riho Lumi

Anne Veski: “Kahju, et presidendi kutse nõnda hilja tuli. Oleksin Jõhvis olnud igal juhul.”

Anne Veski on kutsest presidendi vastuvõtule siiani ilma jäänud. Kui see aga sel aastal postkasti potsatas, olid rahvusvahelise staari plaanid paraku juba tehtud. Lauljanna annab täna Moskva Estraaditeatris juba mitu kuud ette kavandatud soolokontserdi.

LOMONOSSOVI ORDENI KAVALER: 2007. aastal andis Venemaa Anne Veskile kultuuri edendamise eest Lomonossovi ordeni.
2006. aastal sai ta Eesti Vabariigilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. Nüüd kutsuti rahvusvahelise kuulsusega lauljatar lõpuks ka presidendi vastuvõtule, kuid paraku on staari plaanid juba tehtud.

Maailma ühe kuuendiku megastaar pole pälvinud ühegi meie presidendi tähelepanu sedavõrd, et oleks saanud kutse vabariigi esindussünnipäevale. Kuigi ta seda vargsi on oodanud – ju on temagi tundnud, et pole Eesti tutvustamisel maailmas mänginud just seda viimast viiulit. “Noh, jah… Tegelikult ei tahakski sel teemal rääkida. Paistab selline natuke libe olevat,” kommenteerib rahvakunstnik ise oma ootusi tagasihoidlikul moel.

Salaja sisimas oodatud ümbrik potsatas postkasti tänavu. Paraku ei olnud kuldkirjaga kutse presidendi vastuvõtule just seekord kuigi asjakohane. Anne ei ela oma plaanides päev korraga ja tema tegemised on mitu kuud ette paika pandud.

Artikli leiate siia klikkides >>