VITAMIIN 30

26.03.2008

5. aprillil kuuleb Kuressaare kultuurikeskuse lavalaudadel esinemas Anne Veskit, Mait Maltist, Joel Steinfeldti ühises kontsertkavas “Vitamiin 30”.

1980. aastal Eestis kõige populaarsemaks ansambliks tituleeritud Vitamiin tähistab veebruaris 30. aastapäeva ning ansambli Saaremaal elav kokkukutsuja ning pikaaegne mänedžer Jüri Mitt saab 60-aastaseks.

Anne Veski ütles, et kontserdi eesmärk on vanade sõpradega kokku saada ning üheskoos rõõmustada ka rahvast. Veskil täitub tänavu 30 aastat lavategevust. Kindlasti tulevad Veski kinnitusel esitamisele laulud “Roosiaia kuninganna” ja “Jätke võtmed väljapoole”. “Ilma nende lauludeta pole Veskit olemas,” kinnitas lauljatar. “On tulemas tore lõbus kontsert ja kuna meid pani kunagi kokku Jüri Mitt, siis tema ongi selle kontserdi süüdlane. Nende inimestega, kellega kunagi sai alustatud, on alati rõõm kokku saada.”

Anne Veski sõnul on saarlased neid alati hästi vasti võtnud. “Loodan, et seegi kord,” sõnas Veski. “Sellises vormis konserti ei näe keegi peale saarlaste, sellist pole olnud varem ega ole ka tulemas. Kontsert on ka väike kummardus Jüri Mitile.”

Jüri Mitt avaldas heameelt, et ansambliga Vitamiin seotud olnud inimesed ei ole tänaseks kuhugi kadunud, vaid neist on saanud tugevad isiksused. Ansamblist on välja kasvanud väga kuulsad inimesed nagu Anne Veski, Peeter Vähi, Marju Länik, Mait Maltis, Joel Steinfeldt, Mikk Targo ja Rein Laaneorg. “Järelikult oli mul au koos töötada väga heade lauljate ja pillimeestega,” sõnas ta.

Vitamiini algkoosseisu kuulusid Jüri Mitt (löökriistad, ansambli juht), Rein Laaneorg (kitarr), Jaan Rello (kitarr, vokaal), Joel Steinfeldt (kitarr, laul) ja Priit Nettan (basskitarr).

Jüri Mitt ütles, et nostalgiakontserdi korraldamiseks on just praegu sobiv aeg. “Kui seda praegu ei tee, siis ei teagi, kes tulevikus teekski,” lausus ta. Vitamiin ei anna ühiskontserti, vaid kõik kunagised bändi liikmed astuvad üles oma uute ansamblitega. Rein Laaneorg esineb ansambliga President, Anne Veski Ain Tammessoniga ning Mait Maltis ja Joel Steinfeldt oma meeskonnaga.

Kontserte juhivad humorist Raimo Aas ja Jüri Mitt, kes koos Jaan Relloga (ansambel Roller) esitavad 60-aastate rock’n’rolli.