Anne Veski: mu fännid on vaenupoliitikast üle! / SL Õhtuleht

26.11.2007

SL Õhtuleht
Tekst: Katrin Rohtla, Karoliina Vasli

Aprillirahutused ja Vene meedia üleskutse eirata Eestit tõmbab traditsioonilisi Vene turistide aastalõpupidusid koomale. Anne Veski loodab, et tema fännid siiski Tallinna tulemata ei jäta.

“Minusse suhtuvad kõik normaalselt, mingit poliitilist hõngu ma küll ei taju,” ütleb lauljatar Anne Veski, kes on kaks viimast kuud Venemaa pealinnas Moskvas resideerinud. Aastavahetusel saab tema esinemisele kaasa elada Tallinnas. Veski ootab uusaastaööl Vene publiku sekka ka kaasmaalasi. “Muusika ei küsi rahvust.”

Aastavahetusepeod suuremates Tallinna hotellides on sattunud siiski löögi alla. Aprillirahutuste järellainetena esitasid Vene ajakirjanikud turistidele üleskutse eirata Tallinna. Komsomolskaja Pravda levitas rinnamärki “Ja ne jedu v eSStoniu” (“Mina ei sõida EeSStisse”). Mõnigi Eesti hotell on Vene publikule korraldatavatele pidudele käega löönud.


MIS RAHVUSVAEN? Anne Veski ei mõista, miks eestlased Venemaa teema nii suureks paisutavad. «Kui eestlased midagi uut ei leiuta, siis meie eiramine enam päevakajaline pole.»

Balti jaama pidu jääb ära

Möödunud aastal Balti jaamas suurejoonelise aastavahetusepeo korraldanud Go Hotel Shnelli on tänavu peost loobunud, sest see ei tasuvat ära. Lohutatakse ennast sellega, et hotellis on niigi juba hulk tube, mille venelased on tükk aega tagasi detsembri lõpuks broneerinud.

Reval Hotel Olümpia traditsioonidest loobuda ei plaani ja loodab saada aastavahetusprogrammile kaasa elama täismaja. Tavaline taks – paarsada tuba Venemaale – peaks saama täidetud.

Anne Veski kõrval on õhtu peaesineja Eestile Eurovisioni lauluvõistluselt võidupärja toonud Dave Benton.

“Ma arvan, et Vene fännid tulemata ikka ei jää,” on Anne Veski kindel. Ta lisab, et detsembris tal hingetõmbepausi ei tule.

Vihavaenu kahe riigi vahel peab ta ülepaisutatud probleemiks.

“Praegu ei ole see teema enam nii aktuaalne. Iga uudis läheb hapuks,” väidab Veski, et ammu pole eestlased enam need kõige tähtsamad, kelle kallal hammast ihutakse.

“Suurest soosivast poliitikast me rääkida ei saa, aga kui eestlased midagi uut ei leiuta, siis meie eiramine enam päevakajaline pole.”

Veski tunnistab, et kuulajate mõttemaailma ta tungida ei saa. “Ehk mõnel on okas hinges, aga mind see ei puuduta. Mina esinen mõtlevale inimesele, kellele poliitika ei ole nii oluline.”

Hotell Tallinn ootab täismaja

ASi Meriton Hotel müügidirektori Vitali Makejevi sõnul korraldavad nemad kaks pidu, mõlemad on mõeldud Vene turistidele, kuigi partnerite kaudu on temani jõudnud hoiatus Venemaal tehtavast Eesti-vastasest kampaaniast.

Makejev lubab rikkalikku programmi nii restoranis Grand Tallinn kui ka Grand Panorama klubis (endine Eiffel).

“Müük läheb päris kenasti. Ootame 100 protsenti täituvust.” Riskide vähendamiseks on võetud külalisi ka teistest riikidest.

Radisson SASi hotelli müügidirektori Kersti Vaino sõnul on nad muret tegevast kampaaniast Venemaal oma partneritega rääkinud.

“Eks muidugi on tunduvalt raskem,” tunnistab Vaino. “Sellist ülihuvi, nagu oli siin viimastel aastatel, muidugi ei ole. Aga me jätkame oma traditsiooni. Eks ole ju ennegi kampaaniat tehtud. Venemaa on suur, küllap on inimestel ka erinevaid arvamusi.”

Vaino sõnul on nende partnerid märku andnud, et inimeste huvi Eesti ja Tallinna vastu pole kadunud. Pidu peetakse kahel korrusel ja venekeelset programmi korraldavad Vene teatri näitlejad.

Artikli leiate siia klikkides >>