Online-intervjuu: vastas Anne Veski / elu24.ee

22.04.2008

www.elu24.ee
Tekst: Mariann Joonas

Elu24.ee lugejate küsimustele vastas lauljanna Anne Veski.
Millise laulu esitamisest ei tüdine te kunagi?
Kõik minu laulud on armsad, muidu ei oleks ma ju laulma hakanudki.

Kas on olemas mõni artist, kellega te ei ole veel saanud koos esineda, aga väga sooviksite?
Neid artiste kellega ma pole esinenud on ju miljoneid. Võib-olla Tina Turneriga sooviksin, aga temani vaevalt minu soov jõuab. Meie omadest võiks Tanel Padariga äkki, kui juba Gerliga ka laulan. Nad mõlemad meeldivad mulle väga.

Rääkige oma juubelikontserdist (1. mail Linnahallis – toim.).
Esiteks tahaksin öelda, et sellist soolokontserti ei ole ma veel kunagi enne Eestimaa pinnal andnud.
Lahtikirjutatuna esinedes pea parimate eesti pillimeestega, kahe noore külalissolistiga ja eesti parimate showtantsijatega. Pluss veel firma Digibox Plusi poolt tehtud lavakujundus, mis koosneb valgusefektidest ja suurtest leedekraanidest, kuhu projitseeritakse videosid minu loomingust läbi aja.
Kõigest eelnimetatust kujunebki kokku ainulaadne elamus ning selliseid kontserte minu esituses te hiljem ei näe. See on ainulaadne võimalus tulla ja vaadata.
Jõhvi ja Tartu kontserditel käinud inimesed on öelnud, et kui see ka Tallinnas nii uhke välja näeb, on nad nõus uuesti kuulama-vaatama tulema. Ja selle me neile ka garanteerime.

Mille järgi juubelikontserdi külalisesinejad, Rolf Roosalu ja Gerli Padari, valisite?

See oli täiesti saatuse tahe. Alati on ka raske valida, aga kuna aasta lõpus sai esinetud Tartus Vanemuise ballil, kus laulis ka Gerli, siis lihtsalt läks jutuks ning ta oli nõus ja nii see asi jäi.
Mulle väga meeldib kuidas Gerli esineb ja olin rõõmus kui ta nõustus. Rolf aga pakkus ise dueti laulmist ning pärast seda oli asjade loogiline käik see, et ka tema tuleb külaliseks.
Kuna kahest külalisest täiesti piisab, siis nii jäigi. Minu ootused nende suhtes on ka ennast õigustanud.

Teie muljed seoses dueti «Liiga noor» salvestamisega? Meeleolu ja koostöö Rolfiga?
Kõik laabus väga lihtsalt ja normaalselt. Inimesed on professionaalsed, õpivad osa selgeks ja tulevad laulavad ära. Edasine on juba kokku miksijate teha ja see tehti ka väga hästi ära. Kuna laulu sisu ja esitajad omavahel täielikult sobivad, siis on ka eeldust hitiks saada.

Kas on plaanis Rolfiga veel midagi koos teha? Näiteks lugu vene keelde ja ka Venemaal hitiks mängida?
Seda ei tea veel, pole jõudnud mõelda.

Te rääkisite talvel «Pealtnägija» saates, et teile pakutakse uut projekti, mis ei ole laulmisega seotud, aga on palju pöörasem kui «Sina-superstaar!». Tol hetkel ei tahtnud te sellest pikemalt rääkida, aga kas nüüd juba võib:)?
Väga tänan tähelepanulikkuse eest, aga see projekt oli tõesti selline, millest on raske rääkida. Kuna ma sellest niikuinii keeldusin, siis pole ka mõtet rääkida asjadest, mida pole minu poolt toimunud.

Miks teil eesti keeles nii vähe tümpsukaid on? Venekeelsed on super head!
On inimesi, kes arvavad, et mul ongi ainult tümpsud. Ja teie küsite, miks neid nii vähe on. Järelikult on veel arenguruumi ja meile on alati meeldinud teha erinevaid lugusid, nii et võtame teie märkuse arvesse.

Laulu nimega «Veel» viisi autoriks annab otsing Barry Manilow, aga ma ei ole selle põhjal jätkuvalt suutnud originaali pealkirja tuvastada, ehk saaksite aidata :)?
Laulu originaalpealkiri on inglise keeles «Sad» ja esitaja on originaalis tõesti mees, aga rohkem ma ei oska öelda. See oli nii ammu ja siis öeldi meile, et see on B. Manilow, aga 100% garantiid ei või anda.

Kas sa peale Moskva ja Peterburi olete viimasel ajal ka teistes Venemaa paikades esinenud?
Eelmine nädal esinesime Uraalide lähedal Jekaterinburgis, varsti on oodata Minskisse sõitu. Enne seda käisin aga näiteks Saksamaal, Frankfurti lähedal Neustadt’is. Eks võib ka kõik Vene linnad ette lugeda, selles pole küsimus.

Kui teile pakutaks Vene eurovisooni loo esitamist, kas oleksite nõus?
Vaevalt küll. See on siililegi selge, et ma ei lähe kunagi eurovisioonile laulma. Igal asjal on oma aeg ja koht.

Millal ilmub see DVD, mida salvestati Jõhvis ja Tartus?

No arvatavasti sügisel.

Kuidas hindad oma lauljakarjääri?
Täiesti positiivselt! Ei oleks isegi arvanud, et nii kaua vastu pean ja lõppu pole veel näha. Aina paremaks läheb. Huvi minu vastu viimasel ajal ainult tõuseb. Kui te ei oleks laulja, siis millega tahaksite kõige rohkem tegeleda? Ma ei ole kunagi millegi muuga tegelenud ja ei tulegi pähe millega tahaksin tegeleda. Ju ma oleks sellega siis ju tasapisi tegelenud…

Millest te oma energiat ammutate?
Sellest, et ma teen seda, mis mulle meeldib. Ja sellest, et see meeldib ka nendele, kellele ma seda teen. Vastastikkusest koostööst sünnibki energia, mis annab jõudu ja tahtmist edasi teha.
Tegelikult on nii, et kui ma lähen esinema, siis lülitub minus sisse mingi salapärane nupp. Kuidas seda nimetada ma ei tea, aga kohe ilmub kuskilt välja selline artist Veski, kes elus ei pruugigi olla selline nagu lava peal.

Kuidas olete suutnud end hoida staaritsemast ja suhtlete alati kõigiga, kes teiega rääkima tulevad?
No seepärast, et ma olen niimoodi kasvatatud ja ma arvan, et mul on olnud täiesti normaalne lastetuba, mis lubab säilitada minus normaalset inimest.
Staaritsemine on tegelikult ju nõme. See on inimese kompleks, kes pole endas kindel. Ja teiseks vahel ka ajakirjandus puhub üles asju, millest pole kindlalt teada, on need tõsi või mitte.

Tundub, et olete suutnud oma eraelu meedia poolt peaaegu puutumatuks jätta. Kuidas?
Ma ei ole natuurilt skandaalne inimene ja sellist kuulsust ma ka ei vaja. Ja kuna olen abielus juba 28 aastat ühe ja sama mehega, siis ei olegi selles midagi skandaalset.

Näete väga hea välja. Millise nipiga oma näonaha eest hoolitsete?
Alates 20. eluaastast kasutan ainult kvaliteetseid kreeme. Kunagi meigiga magama ei lähe, haruharva võib-olla. Iganädalane saun on väga tähtis, see teeb naha puhtaks.
Samuti teeb head omada vähemalt 15 aastat koera ja temaga jalutada iga päev tund-kaks värskes õhus, olenemata, kas taevast tuleb tuult või tormi. Ja alates 45. eluaastast käin regulaarselt kosmeetiku juures. Tegelikult on see geenides ka.

Oleksite te valmis kunagi ka ilukirurgi noa alla minema?
Ära iial ütle iial.

Millist muusikat ise vabal ajal kuulate?

Seda, mis raadiost tuleb.

Mis praeguses eesti ühiskonnas kõige rohkem närvi mustaks ajab?
Raske küsimus. Tallinna tänavad on väga auklikud ja tolmu lendab nii et suu on täis. Võrdluseks võin öelda, olles Valgevenes, Minskis, nägin ise, kuidas kevadel linna puud talvisest saastast puhtaks pesti. Loodan, et meiegi jõuame kunagi selleni.

On teil mõni põnev hobi?
Põnevat ei ole. Vanasti kudusin ja heegeldasin, võin kududa ka masinal, tikkida võin, kõike võin. Kunagi korjasin ka tikutopsi etikette. Lauatennist olen ka mänginud.

Kas teil on kunagi Venemaal ka keeleprobleeme tekkinud, mingeid piinlikke või naljakaid situatsioone?
Ma ei saanud tükk aega aru mis asi on konnaja militsija, see ajas mind hulluks! Keegi ei osanud kunagi nagu seletada ka.
Kui olid aga kontserdid, kuhu meid tulid turvama militsionäärid hobuste seljas, siis ma tükk aega seisin ja vaatasin, sest siis sain aru mis asi on konnaja militsija.

Teine kord sõitsin Moskva-Tallinn rongiga koju ja parasjagu oli tulnud välja minu esimene venekeelsete lauludega kogumik. Kui istusin restoranivagunis, pandigi see plaat peale.
Õnneks istusin seljaga kahe kena noormehe poole, kes asusid usinalt kommenteerima, kui naljakalt ma ikka vene keeles laulsin. Asusin isegi kuulama, et ega see väga roosiline polnud ja nõnda ma sealt välja hiilisingi. Aga aega mööda läks see nagu paremaks.

Kas Venemaal tuntakse teid tänaval tihti ära?

Kui olla üles löödud nii nagu artist – sõjamaalingus, siis loomulikult tuntakse ära. Aga kõige hullem on siis, kui ma suu lahti teen. Ma lihtsalt räägin väga kõvasti ja nad tunnevad minu intonatsiooni kohe ära.

Milliseid meeletusi on fännid teie pärast teinud?
Mul oli üks tore fänn Ivan, kes armastas sõita motikaga. Ja iga kord kui kontserdi platsilt ära sõitsime, siis ta eskortis meid. Aastaid ei teadnud ma, kes ta on.
Ükskord Rossija kontserdisaalis tuli üks kena noormees lilledega minu juurde ja ütles, et tema ongi see, kes mind mootorrattaga koguaeg saadab. See oli nii ilus.

Kas plaanite oma elust kunagi raamatu kirjutada?
On juba tehtud ettepanekuid sellel teemal. Olen esialgu veel arengufaasis ja kokkuvõtteid teha on vara. Ma loodan, et veel palju huvitavat on ees ja alles peale seda võib-olla kunagi…

Artikli leiate siia klikkides >>