Idanaabrid vahetavad aastat Tallinnas / SL Õhtuleht

28.12.2006

SL Õhtuleht
Tekst: Kadri Paas

Tallinna suuremate hotellide aastavahetuspeod on venekeelsed – suurem osa külalisi tuleb Moskvast ja Peterburist. Uut aastat võetakse vastu kaks korda, esinevad Anne Veski ja ansambel Laine.

Radisson SAS on juba neli aastat spetsiaalselt Venemaalt pärit külalistele aastavahetuspidusid korraldanud. «Praeguseks on 280 hotellitoast välja müüdud ligi
95%,» ütleb Radisson SASi aastavahetuspeo projektijuht Piia Mäemets.

Peopilet maksab 2000 krooni. Selle raha eest saab nautida venekeelset programmi, mida juhatab Vene Teatri näitleja Aleksandr Ivaškevitš. Esineb ansambel Laine.

Mäemetsa sõnul hakkavad venelased saabuma juba reedel ning sõltuvalt paketist veedavad Tallinnas aega 2–6 päeva. Venelaste pühad ju aastavahetusega alles algavad – jõule peavad nad jaanuari algul.

«Venelasi huvitab, kas ja kuidas on poed Tallinnas aastavahetuse päevadel avatud. Nende soov on siit kingitused kaasa osta ja seejärel kodus jõule pidama hakata. Venelased lähevad tööle ju alles 10. jaanuaril,» räägib Mäemets.

Uus aasta tuleb kuuba rütmide saatel

Balti jaamas asuv Go Hotel Shnell korraldab ka tänavu aastavahetuspeo jaamas. «Balti jaam muutub aastavahetuse ööks tundmatuseni. Jaamahoone dekoreeritakse kuubalikuks. Toimub aastavahetuspidu «Salsa Express». Peole ootame umbes 300 inimest ning kogu programm on vene keeles. Külalised on Moskvast ja Peterburist ning ööbivad Go Hotel Shnellis minimaalselt kolm ööd,» räägib hotelli müügijuht Anna-Kai Tõrs.

«Salsa Expressi» peo peaesineja on ansambel Lament. Kohal on salsatantsu õpetajad, spetsiaalse trummide show´ga astub üles Drum Prana. Nägemata ei jää president Putini uusaastatervitus.

«Uus aasta võetakse vastu kaks korda: Moskva ja kohaliku aja järgi. On rikkalikult kaetud rootsi lauad, inspireerituna hispaania köögist. Balti jaama teiselt korruselt avaneb imeline vaade Toompeale ja nii näevad külalised ka ilutulestikku Tallinna kohal,» lisab müügijuht.

Peoprogramm kestab kella üheni. Pärast seda algab disko, mis vältab hommikuni. Peopileteid Tõrsi sõnul veel on. Pilet maksab 1641 krooni, mille eest saab istekoha, toitlustuse tervitusjoogi ja vahuveiniga ning programmi.

Grand Hotel Tallinnas korraldatakse kaks pidu. «Traditsiooniline aastavahetuspidu koos mitmekesise programmi ja rikkaliku söögi-joogiga restoranis Grand Tallinn, ja pidu noorematele DJ juhtimisel suurepärase vanalinnavaatega 6. korruse saalis Grand Panorama. Ka viimases on väike eeskava ja rikkalik toidulaud,» räägib Meriton Hotelsi müügi- ja turundusdirektor Mare Terri-Voogma.

Restoranis peetava peo pilet maksab 1800, Grand Panorama pilet 1600 krooni. Selle raha eest saab vaadata-kuulata kabareed Esperanza, Kandali ja ansamblit Maia & Special Project. Külla tuleb näärivana. Ööklubi pileti hinnas sisalduvad rikkalik aastavahetuse rootsi laud, tervitusjook, tort, vahuvein, programm ja muusika DJ’lt.

Vastavalt maitsele: vesipiip või konjak

Reval Hotel Olümpia aastavahetusprogrammi «Maagiline Tallinn» reklaamlause ütleb: «Mõnikord jääb uks natuke rohkem lahti. Siis paistab välja see, mis on sees, ja sisse see, mis on väljas.» 31. detsembri ööl jääb hetkeks avatuks uks mitme reaalsuse vahel.

Kõige odavam pakett hotelli aastavahetuspeole maksab 5837 krooni, Double de luxe toa või juuniorsviidi eest peab välja käima 8510 krooni. Kolm ööd Double de luxe toas või juuniorsviidis maksab 11 170 krooni ning Kalliskivisviidis 13 835 krooni. Aastavahetuspeo puhul on üritusi korraga mitmes hotelli meelelahutuspaigas. Nii võib näiteks Lobby baaris vaadata rahvusvahelist teleprogrammi ja kuulata presidentide kõnesid.

The Englishman Pubis saab huviline nautida vesipiipu, sigareid ja konjakit,

Alfa saalis kuulata Anne Veskit, duetti Cabaret ja Sergio Bastos Bandi ning vaadata tantsušõud. Selles saalis võetakse uus aasta vastu nii Eesti kui ka Moskva aja järgi.

Töö ei küsi leiba

Anne Veski ütleb, et ta esineb aastavahetusel Olümpia hotelli aastavahetuspeol ja kahel väiksemal erapeol.

Palju artisti kutsumine aastavahetuspeole maksab, Veski ei reeda. Küll ütleb aga, et uue aasta võtab ta vastu ühest esinemiskohast teise sõites. Kolme-nelja esinemist öö jooksul peab ta normaalseks, rohkem naljalt ei jõua.

Veski on mööduva aastaga rahul: tööd oli kogu aeg. Laulja hinnangul on ka aastavahetuseöö hea indikaator. Kui siis on tööd, ei jää ka järgneval aastal nälga.