“See oli mu elu halvim lauluseade!” / SL Õhtuleht

06.11.2007

SL Õhtuleht
Tekst: Jaanus Kulli

“Olen selle show peale tõeliselt pahane. Siiani teadsin end olevat väga kannatlik ja rahulik inimene, kuid pärast viimase loo salvestust oleksin tahtnud kõiki p… saata,” kirjutab Anne Veski Vene tele­kanali NTV supersaate “Sina, superstaar” kodulehel, kus ripuvad üleval saates võistlejate kohustuslikud blogid.

“Sain teada, et viiendas voorus pean laulma Aljona Apina “Elektrirongi” ja olin valikuga väga rahul – kujutasin juba ette, millises minoorses võtmes võib seda
esitada,” kirjutab Veski oma blogis.

“Aga kui ma kuulsin selle loo seadet, olin sõna otseses mõttes šokis. Ma ei imestaks, kui selline arranžeering on sündinud kuskil karaokebaaris. Nii halva seade järgi pole ma laulma pidanud kogu oma 30aastase lauljakarjääri jooksul! Ja siis ütles oma sõna žürii: nad leidsid, et salvestus on halb, minu riietus on halb, laul on halb. Kusjuures samas arvasid nad, et esitus oli heal tasemel…” kirjeldab Veski blogis oma üle­elamisi.

“Nii mage seade on solvav!”

“Kallid sõbrad,” hüüatab Veski blogis. “Järgmine kord ei kavatse ma enam seda kõike, mida žüriil pärast esinemist öelda on, enam ainuisikuliselt ära kuulama hakata – selle projekti puhul täidan ma ju vaid ülesandeid, mida kirjutavad ette produtsendid ja stilistid.”

Veski rõhutab kolme punkti: esiteks ei vali ta oma laule ise, vaid need on muusikaprodutsendi valida. “On solvav, et produtsent – teades minu vokaalseid võimeid ja taset – sunnib mind laulma sellise magedavõitu seade järgi!” Teiseks ja kolmandaks rõhutab Veski, et ise ei tee ta ka laulude seadeid ega saa valida isegi endale sobivaid kostüüme ega soengut.

Lahkus salvestuselt pahas tujus

Eelöeldust lähtuvalt kirjutab Veski, et žürii peaks laulude hindamisel arvestama ennekõike loo esitaja taset ja väljendusoskust ega kallama artisti kraesse teiste tööd, mis on tegemata jäetud või tehtud väga halvasti. “Ühesõnaga, lahkusin salvestuselt väga halvas tujus. Hea vähemalt, et abikaasa oli kõrval, kes mind hea sõnaga toetas,” kirjutab superstaarikandidaat.

Otse salvestuselt sõitis Veski Estraaditeatrisse kontsertsalvestusele. “Seal esitasin kolm lugu – “Meil sinuga”, “Aga mulle ta meeldib” ja “Kollased lehed”. Pärast seda esinemist tundsin ennast taas inimesena – lauljana, kes oli lavale oodatud. Saal oli puupüsti rahvast täis, mind võeti väga südamlikult vastu ning kingiti lilli. Kõik see oli väga südamlik ning jäin õhtuga väga rahule.”

Oma blogi viimase sissekande lõpus tänab Anne Veski kõiki oma toetajaid ja sõpru, kes on teda hea sõnaga saate “Sina, superstaar” kodulehel meeles pidanud.